Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?

ZAMKNIJ

PGNiG, przykład strefy przyodwiertowej na złożu gazu ziemnego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej. Działalność prowadzi głównie w Polsce, a także za granicą – w Libii, Pakistanie, Czechach, Danii, Niemczech.

Inwestycja PGNiG, makieta odwiertu kopalni gazu ziemnego
Skala makiety 1:30/ inna
Materiał tworzywo sztuczne
Kolorystyka pełna wg projektu
Technika wykonania: wydruki 3d, elementy frezowane i wycinane laserem

 

PGNiG.

Makieta przemysłowa i edukacyjna przedstawia strefę przyodwiertową na złożu gazu ziemnego oraz pokazuje w jaki sposób zbudowany jest przykładowy odwiert.

Fragment makiety pokazujący obiekty na powierzchni został wykonana w skali 1:30 i przedstawia widoczną część instalacji odwiertu, głowicę, orurowanie oraz budynki techniczne. Zadbano tutaj o każdy detal, odwzorowano tabliczki znamionowe i ostrzegawcze na budynkach i ogrodzeniu a także odpowiednie ubranie pracownika PGNiG doglądającego prawidłowa pracę urządzenia.

Część podziemna makiety stanowi 3 plansze umieszczone na obudowie i przedstawiające: budowę głowicy, przekrój gelologiczny skorupy ziemskiej oraz przekrój przez odwiert kopalni gazu ziemnego. Na planszy przedstawiającej przekrój odwiertu, pokazano warstwy ziemi, przez które przechodzi instalacja. Dodatkowo w tej części wykonano symulację przepływu gazu, od złoża poprzez kolumnę i rury wydobywcze w kierunku głowicy. Symulacja została zrealizowana za pomocą punktów świetlnych. Elementy makiety zostały wykonane w technice druku 3d.

Makieta wykonana w formie wolnostojącej i przykryta kloszem z pleksi.

Nasza pracownia specjalizuje się w budowie makiet edukacyjnych o różnej tematyce a nasze makiety w przystępny sposób wyjaśniają skomplikowane procesy.